XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 CZERWCA 2021

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do udziału we Mszach św. w dni powszednie Białego Tygodnia o godz. 18:00, a za tydzień w niedzielę o godz. 11:00.
2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszej Parafii, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. o godz. 18:00, a także na apele Maryjne w soboty o godz. 21:00 przy figurze Matki Bożej.
3. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się we wtorek o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
4. Spotkanie Rady Parafialnej, Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę o godz. 20:00 w salce katechetycznej.
5. Nabożeństwo oraz katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 16:15 w kościele.
6. W następną niedzielę o godz. 15:00 na Okręgliku będzie sprawowana tradycyjna Msza święta. Honorowym gościem uroczystości będzie urodzony przed stu laty w Budzyniu gen. Jan Podhorski. Swój srebrny jubileusz kapłaństwa będzie także obchodził ks. Tomasz Kościelny – syn naszej Parafii. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnym dziękczynieniu.
7. W związku z łagodzeniem obostrzeń sanitarnych informujemy, że od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy świętej o godz. 12:15.
8. Dziękujemy serdecznie za wszelkie wykonane prace w minionym czasie przy świątyniach i plebanii. W sposób szczególny dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie świątyni na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
9. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.
10. Przypominamy, że od dzisiaj została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.
11.Pamiętajmy o tym, aby w okresie letnim i wakacyjnym strój, w jakim przychodzimy na Mszę świętą, był godny, a nie swobodny.
12. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.
13. W naszej modlitwie pamiętajmy o zmarłych, wołając: Dobry Jezu