NIEDZIELA PALMOWA

24.03.2024r.

1.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś palmy wielkanocne, które zostaną poświęcone podczas Mszy Świętych. Dzisiejsza ofiara będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2.Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

3.Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w Wielki Poniedziałek (25.03) od 9.00, a ks. Marcin w Wielki Piątek (29.03) od godz. 10.00, oraz w Sokołowie Budzyńskim od godz. 15.00.

4.Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w salce parafialnej.

5.Przy wyjściu ze świątyni zostały wyłożone koperty na wielkopostną daninę diecezjalną. Z góry dziękujemy za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji.

6.Prosimy o potwierdzenie wyjazdu na pielgrzymkę parafialną na Warmię, Podlasie i do Wilna, podając imię i nazwisko, datę urodzenia oraz dokonując częściowej wpłaty w wysokości 400 zł do dnia 26 marca.

7.W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Po Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. Tego dnia po Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał pieczywo do koszyków wielkanocnych.

8.W Wielki Piątek Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy o godzinie 8.00 od tzw. „Ciemnej jutrzni”. Droga Krzyżowa tego dnia będzie odprawiona o godz. 9.00 w Budzyniu oraz o 14.30 w Sokołowie Budzyńskim. O godz. 15.00 w obu kościołach rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 w Budzyniu przeżywać będziemy Liturgię Męki Pańskiej - tego dnia za adorację krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Liturgii rozpocznie się Adoracja Pana Jezusa w Grobie, także w nocy, aż do sobotniej Wigilii Paschalnej. O godzinie 20.00 będzie wspólne śpiewanie pieśni pasyjnych. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły ( 2 posiłki lekkie i 1 do syta).

9.W Wielką Sobotę zapraszamy na „ciemną jutrznię” na godzinę 8.00. Święcenie potraw na wielkanocny stół o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00 w Budzyniu, a w Sokołowie Budzyńskim   o godzinie 12.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 15.00.

10.Świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa rozpoczniemy uroczystą Wigilią Paschalną w sobotę o godzinie 20.00 - na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.

11.W Niedzielę Zmartwychwstania, pierwsza Msza Święta, poprzedzona procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godzinie 7.00. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.   O 17.45 - dalszy ciąg Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

12. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

13. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu od poniedziałku do środy, po drugiej Mszy św. wieczornej.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bolesława Sroki. Wieczny odpoczynek…